Náš příběh

V roce 2018, téměř po 5 letech na cestách, jsme se vydali do Kolumbie. Okamžitě jsme se do této země zamilovali. Překvapila nás nejen svou přírodní krásou, ale také milými a přátelskými lidmi. Při toulkách severní částí země jsme se ocitli v oblasti La Guajira, v místě kde žije etnikum Wayuu. Strávili jsme zde několik týdnů, poznávali místní kulturu a komunity žen, které kabelky Wayuu háčkují. Velmi nás zaujala jejich trpělivost a kreativita, s kterou vymýšlely nové vzory.  Okolnosti, které se udály v Čechách, nám trochu změnily plány a my se tak rozhodli vrátit se zpět do naší rodné země. Jelikož jsme velcí milovníci ruční výroby, tak jsme pro rodinu a blízké přátelé přivezli několik Wayuu kabelek. Každý z nich byl naprosto nadšený a pro mnohé se stala módním doplňkem s duší. Spojili jsme se tedy s našimi přáteli z cest a snažili se vymyslet způsob, jak kabelky do Čech přepravit.

Náš příběh

 

Byli jsme rozhodnutí, že chceme spolupracovat přímo s ženami z etnika WAYUU a kabelky nechceme překupovat přes jiné obchodníky. Chtěli jsme si být jisti tím, koho podporujeme. Jelikož však naši přátelé neměli ani auto, ani bankovní účet, situace byla poměrně komplikovaná a my tak toto snažení vzdali. Během roku 2020 jsme se opět snažili nalézt cestu a s velkou radostí můžeme říct, že se to povedlo.

Náš příběh

 

Během roku 2020 vznikla značka Wayana, která kombinuje moderní prvky s tradičními designy Wayuu etnika. Každou z kabelek jednotlivě vybíráme a podílíme se na výběru barevných kombinací a vzorů.  Naším záměrem je podporovat kreativitu a zručnost těchto žen, a proto také spolupracujeme s organizací, která pomáhá rozvoji vzdělání ve Wayuu komunitě.  

                                                   

Náš příběh